Code Week z Uczymy Dzieci Programować


   Kodowanie i programowanie to zajęcia sprawiające uczniom naszej szkoły ogromną frajdę. Pracujemy z matą do kodowania i kolorowymi kubeczkami oraz Ozobotami-małymi, ale bardzo inteligentnymi robotami do nauki programowania.
   Kodowanie wkręciło na dobre uczniów klasy 3b i dlatego od 28 września do-łączyliśmy do wyzwania „Cała Polska Programuje” w ramach o w ramach europejskiego wydarzenia Code Week. Przez 10 dni realizowaliśmy zadania przygotowane specjalnie na tą okoliczność.
   CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zachęcamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.
CELE:
Świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa dla klas 4-8).
PO CO UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ?
Uczenie programowania to: rozwijanie uniwersalnych kompetencji, kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia, pracy zespołowej, szu-kania kompromisów, rozwijanie kreatywności, oswajanie z nowoczesnymi technologiami.
   Na pamiątkę udziału w Code Week z Uczymy Dzieci Programować otrzymaliśmy wspaniałe certyfikaty i dyplomy.

                                                                                                              Ewa Izydorczyk

 

dyp   cert 1

 udp 1

 

Święto Edukacji

123

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

dziękując wszystkim Pracownikom oraz byłym Pracownikom naszej szkoły za zaangażowanie i trud włożony w wychowanie młodych pokoleń składam serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Niech każdy dzień będzie pełen radości i szczęścia. W tak trudnym dla nas wszystkich czasie życzę nadziei i cierpliwości oraz pogody ducha i zdrowia.

Mimo braku możliwości spotkania w chwili obecnej ufam, że darowany nam będzie czas, aby tradycją lat ubiegłych spotkać się w szkole i powspominać dawne czasy.

Z wyrazami szacunku

Urszula Troszczak-Krzywdzińska

Dyrektor

 
 
W związku z zaostrzeniem reżimu sanitarnego od 10.10.2020 r. w całym kraju, przypominam Państwu o konieczności wyposażenia dzieci w maseczki lub inne osłony ust i nosa. Obowiązek zakrywania ust i nosa będzie obowiązywał podczas przerw na korytarzach i podwórku szkolnym oraz podczas wyjść z budynku. Proszę porozmawiać z dziećmi, aby stosowały się do obowiązujących w szkole procedur- zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, częste mycie rąk wodą z mydłem.
 
Od 12.10 uczniowie zobowiązani są do zmiany obuwia. 
 
Jednocześnie informuję, że jeśli zajdzie taka konieczność i Sanepid zaleci kwarantannę uczniom, bądź też będzie konieczna zmiana organizacji pracy szkoły, zostaniecie Państwo o tym poinformowani. 
Proszę zatem codziennie zaglądać do e-dziennika i odczytywać wiadomości.
 
Dziękuję Państwu za współpracę i zrozumienie sytuacji.
 
Urszula Troszczak-Krzywdzińska
Dyrektor
 
 

 

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa

w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu

Królewski bal u wujka Ludwika


     W dniach od 16 do 20 września 2020r. w Nowogrodźcu odbywał się XII Międzynarodowy Festiwal „Muzyka u I.J. Schnabla”. Z tej okazji, w czwartek, 17 września 2020r., uczniowie klas 1-3 naszej szkoły, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, wybrali się do Gminnego Centrum Kultury i Sztuki w Nowogrodźcu MUZA.
     Uczniowie wzięli udział w przedstawieniu pt. „Królewski bal u Wujka Ludwika” zaprezentowanym przez artystów Filharmonii Poznańskiej, w ramach projektu PRO SINFONIKA. Jest to autorski projekt edukacji muzycznej dzieci i młodzieży, którego głównym założeniem jest wprowadzanie najmłodszych słuchaczy w świat dźwięków, rytmu, wyrabianie gustu muzycznego, a także nauka aktywnego słuchania. Działa już od 50 lat, pokazując jak magiczna i piękna jest muzyka.
     Podczas tej muzycznej podróży do czasów Ludwika XIV, ozdobionej koronką dźwięków, dworską etykietą, tańcem i niebanalnym humorem, dzieci dowiedziały się m.in. o ulubionych instrumentach króla Ludwika, a także o tym jak zbudowane są organy czy trąbka. Muzycy grali na fortepianie, trąbce oraz flecie poprzecznym.
     Niewątpliwie był to mile spędzony czas.
                                                                                                              Martyna Marzec

                     
galeria-18-1

Zdjęcie: GCK i S w Nowogrodźcu  

Dyrektor Szkoły przyjmuje interesantów

po wcześniejszym umówieniu telefonicznym    (75 73 16 371)                             w dniach:

  • WTOREK w godzinach 9:00-11:00
  • ŚRODA w godzinach 13:00-15:00